Follow Us On

Johnny’s IceHouse West

2550 W. Madison Street
Chicago, IL 60612
(312) 243-4441

Johnny’s IceHouse East

1350 W. Madison Street
Chicago, IL 60607
(312) 226-5555

3616 

Youth Programs


 
 

Johnny's 2019 Turkey Tournament Schedule 

 

"Success is a journey...not a destination"

 

 We hope everyone enjoyed the 2018 tourment. The 2019 tournament schedule is coming soon!

 

Email This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. for 2019 RSVP's

Bantam A: Mikita Division

Day Time Rink Home     Visitor    
Wed 8:10pm West Wilmette 2  4    vs Wilmette 3  
  9:30pm West Jets   1     vs Stallions  
                 
 Fri 3:30pm West Blues    vs Stallions  
  4:50pm  West Wilmette 2    vs Jets  
  7:20pm East Blues    vs Wilmette 3  
                 
Sat  2:20pm  East Stallions   vs Wilmette 2  
  2:20pm West Wilmette 3   vs Jets  
  7:20pm East Jets   vs Blues  
  8:50pm  West Wilmette 3   vs Stallions  
                 
Sun 9:00am East Blues   vs Wilmette 2    OT
                 
                 

Bantam B: Basta Division

Day Time Rink Home     Visitor    
Wed 8:10pm East Wilmette 4   vs NW Chargers  
  9:30pm East Glenview Devils   vs Arctic Jr Fury  
                 
Fri 1:00pm West Wilmette   vs  Arctic Jr Fury  
  2:10pm East Chargers   vs  Glenview  
                 
Sat 8:00am East Wilmette   vs Glenveiw Devils  
  8:00am West Arctic Jr Fury    vs  NWChargers  
  3:40pm West Wilmette(seed 3)   vs Glenview (Seed 4)  
                 
Sun 2:20pm West Chargers (seed 1)   vs Arctic (Seed 2)  
                 

Pee Wee B: Belfour Division

Day Time Rink Home     Visitor    
 Wed 6:50pm West Oak Park  2   vs Wilmette U12  
                 
Thurs 7:30am West Renegades 4   vs Riverdogs 3  
  8:50am West Renegades 6   vs Riverdogs 5  
                 
Fri 9:20am East Kankakee   vs Oak Park  
  10:30am East Renegades 6   vs Riverdogs 3  
  11:50am East Wilmette U12   vs Renegades 4  
  2:10pm West Kankakee   vs Renegades 6  
  7:20pm  West Riverdogs 5  vs Wilmette U12  
                 
Sat 10:30am West Renegades 6   vs WIlmette U12  
  11:50am East Renegades 4   vs Oak Park  
  11:50am West Kankakee 6*    vs Riverdogs 5  
                 
  3:40pm East Riverdogs 3 6*    vs Riverdogs 5  
  4:50pm East Kankakee   vs Renegades 4  
  7:30pm West Riverdogs 3   vs Oak Park  
                 
Sun  11:40am West Kankakee (Seed 1)   vs Renegades 4 (Seed 2)  
                 

Squirt AA: Hull Division

Day  Time Rink  Home      Visitor     
Tues 7:00pm West Jets 1   vs Jets 2  
                 
Fri 10:30am West Jets 1   vs Jaguars  
  11:50am West Jets 2   vs Chargers 1  
                 
  3:30pm East Jets 1   vs Chargers 1  
   4:40pm East Jets 2   vs Jaguars  
                 
Sat 1:00pm East Chargers 1  vs Jaguars  
                 
Sun 10:20am East Jaguars (Seed 3)    vs Jets 2 (Seed 4)    
  9:00am West Chargers (Seed 1)  vs Jets 1 (Seed 2)  
                 

Squirt A: Maltais Division

Day Time RInk Home     Visitor    
 Wed 5:30pm East Wilmette 2  vs Wilmette 3  
  6:50pm East Chargers 3  vs Huskies  
                 
Thur 10:30am East Wilmette 2  vs Huskies  
                 
Fri 1:00pm East Wilmette 3  vs Chargers 3  
   6:00pm  East Huskies  vs Wilmette 3  
  6:00pm West Chargers 3  vs Wilmette 2  
                 
Sat 1:00pm West Wilmette 3 (Seed 3)    vs Huskies (Seed 4)    
                 
Sun 10:20am West Wilmette 2 (Seed 1)  vs Chargers (Seed 2)  
                 

Squirt B: Noonan Division

Day Time RInk Home     Visitor    
Wed  5:30pm West Jets 8*   vs Oak Park Grey  
                 
Thur  8:00am East Wilmette  vs Oak Park White 8*   
  9:10am  East Chargers  vs Arctic Jr Fury  
                 
Fri  8:00am East Wilmette  vs Jets  
  8:00am West Oak Park White  vs Arctic Jr Fury  
  9:20am  West Oak Park Grey  vs Chargers 9*   
                 
 Sat 9:20am  East Wilmette  vs Chargers  
  9:20am  West Jets  vs Oak Park White  
  10:30am  East Oak Park Grey  vs Arctic Jr Fury 6*   
                 
  5:00pm West Wilmette  vs Oak Park Grey  
  6:00pm East Oak Park White  vs Chargers  
  6:10pm West Arctic Jr Fury  vs Jets  
                 
 Sun 1:00pm West Oak Park White (Seed 1)  vs  Chargers (Seed 2)  
                 

 

                     
                        *the maximum goal differential a team can take for any one game is six (6) goals
 
 
 

Locations

 

Johnny's IceHouse East

1350 W. Madison Street
Chicago, IL 60607
(312) 226-5555

 

Directions

Johnny's IceHouse West

2550 W. Madison Street
Chicago, IL 60612
(312) 243-4441

 

Directions

 

 

 

2011 Johnny's IceHouse. All rights Reserved. Website developed by Tandem